Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

mLegitymacja dla studentów

Mobilna legitymacja studencka wydawana jest w formie dokumentu elektronicznego przechowywanego i okazywanego przy użyciu publicznej aplikacji mobilnej (§ 20 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia MNiSW z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów). Jest ona pełnoprawnym odpowiednikiem plastikowej ELS, ale nie zastępuje tradycyjnego dokumentu. mLegitymacja pełni funkcję uzupełniającą. Ważna jest w okresie ważności ELS (§ 21 ust. 4 rozporządzenia MNiSW z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów).

O mobilną legitymację mogą ubiegać się osoby, które:

– mają aktywny status studenta;

– mają ważną Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS);

– posiadają numer PESEL i numer albumu;

– których dane osobowe nie zmieniły się od czasu wydania ELS.

Zamówienie mLegitymacji studenckiej możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS lub USOSweb. Powstał w niej specjalny moduł mLegitymacja. Poza ogólnymi informacjami na temat aplikacji mObywatel oraz samej mLegitymacji znajduje się tu też opcja pozwalająca na elektroniczne zamówienie mLegitymacji. Zgłoszenia przekazywane są do systemu mObywatel za pośrednictwem USOS. Po ich zrealizowaniu w aplikacji Mobilny USOS  lub USOSweb pojawi się powiadomienie o możliwości pobrania mLegitymacji dzięki otrzymanemu kodowi QR i aktywacyjnemu. Jedna mLegitymacja może być zainstalowana wyłącznie na jednym telefonie.

Szczegółowe informacje w sprawie mLegitymacji  znajdują się tutaj.